PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
15 stycznia 2021

IV edycja programu Legia Akademicka

 IV edycja programu Legia Akademicka
W najbliższych dniach uczelnia planuje przystąpić do IV edycji programu Legia Akademicka.


Jest to program edukacji obronnej studentów, który umożliwia im ukończenie w uczelni części teoretycznej modułu podstawowego oraz podoficerskiego w wymiarze 30 godzin, natomiast część praktyczna realizowana jest w jednostkach wojskowych. Nowością w tym roku jest moduł oficerski, jednak jest on adresowany wyłącznie dla studentów, którzy ukończą w tym roku studia magisterskie (oraz moduł podstawowy i podoficerski) i organizowany tylko przez uczelnie wojskowe. Za udział w części praktycznej Legii Akademickiej student otrzymuje wynagrodzenie oraz może otrzymać stopień kaprala rezerwy.

Zamieszczamy stosowną Decyzję Ministra Obrony Narodowej w sprawie programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów "Legia Akademicka".
Jednocześnie informujemy, że na platformie MsTeams powstał otwarty zespół poświęcony programowi, gdzie należy zgłosić chęć udziału w inicjatywie i gdzie publikowane są bieżące informacje oraz można uzyskać odpowiedź na ewentualne pytania. Jeżeli zespół nie jest widoczny wystarczy go wyszukać wpisując „Legia Akademicka” i dołączyć.

 


Serdecznie zapraszamy.
Pliki do pobrania