PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
06 grudnia 2019

Z partnerską wizytą w Szwajcarii

Z partnerską wizytą w Szwajcarii

W dniach 18-21 listopada br. delegacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w składzie:

JM Rektor, prof. dr hab. Maciej Pietrzak,
Prorektor ds. inwestycji i rozwoju dr Janusz Poła,
Pełnomocnik Rektora d.s. współpracy z uczelniami z Kazachstanu, dr Kostiantyn Mazur,

przebywała w Szwajcarskiej Szkole Nauk Stosowanych, Ekonomii i Zarządzania ( https://www.swiss-sasem.com) z wizytą partnerską. W tym samym czasie przebywała tam również delegacja partnerskiej uczelni - Państwowego Uniwersytetu im. Szakarima w Semey, Kazachstan, w składzie: Rektor, prof. Meiyr Yeskendirov oraz dziekani i kierownikcy wybranych katedr, uczestniczący w Szwajcarsko-Kazachskim programie edukacyjnym ( http://mim.semgu.kz).

Celem wyjazdu naszej delegacji była wizyta partnerska w "Swiss-SASEM - Swiss School of Applied Sciences for Economics and Management" (Szwajcarskia Szkoła Nauk Stosowanych, Ekonomii i Zarządzania, przeprowadzenie rozmów z Rektorem Uczelni z Kazachstanu o zwiększeniu liczby studentów zagranicznych w Lesznie oraz udział organizacyjno-dydaktyczny w Szwajcarsko-Kazachskim programie edukacyjnym.

Podczas pobytu została omówiona organizacja kolejnej edycji “Didactic bridge: Europe-Asia” oraz współpraca w ramach M.I.M. – Master in International Management, MSc. International Management. Doszło także do porozumienia o zwiększeniu ilości studentów z Kazachstanu na naszej uczelni w ramach wymiany oraz studiów dwudyplomowych;

W ramach części merytorycznej wyjazdu odbyły się również warsztaty z dr Lidio Silvą z Uniwersytetu w Salamance, Hiszpania, na temat “New Trends on Business Management” oraz prof. Davidem McPartlandem z Universytetu w Derby, Anglia, na temat "Corporate Strategy and People Management".