PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
27 stycznia 2021

Wręczenie statuetki Rektorowi PWSZ w Lesznie

Od lewej: Wiceprezes Zarządu Głównego AZS ds. Rozwoju Mariusz Walczak, Prezes AZS PWSZ Leszno Dominik Hromada, Wiceprezes AZS PWSZ Leszno Grzegorz Kapitan, Rektor PWSZ w Lesznie dr Janusz Poła, prof. PWSZ

15 grudnia 2020 roku podczas wirtualnej Gali Sportu Akademickiego ogłoszono laureatów Akademickich Mistrzostw Polski. 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Lesznie zajęła III miejsce w typie wyższych szkół zawodowych. Dziś zdobyta statuetka została uroczyście wręczona Rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dr. Januszowi Pole, prof. PWSZ przez Wiceprezesa Zarządu Głównego AZS ds. Rozwoju Mariusza Walczaka.

Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) to ogólnopolskie rozgrywki sportowe, organizowane regularnie przez Akademicki Związek Sportowy dla klubów uczelnianych oraz międzyuczelnianych i środowiskowych, mają one na celu wyłonienie najlepszego z nich. PWSZ w Lesznie od wielu lat utrzymuje się w czołówce. To ogromny sukces zarówno sportowców, jak i trenerów oraz działaczy na rzecz AZS PWSZ w Lesznie, którym serdecznie dziękujemy za włożony trud w przygotowania i gratulujemy wyników.

Z początkiem 2020 roku Akademickie Mistrzostwa Polski zostały przerwane. Jednak rozgrywki zostały wznowione w sierpniu i przez kilka kolejnych miesięcy trwała rywalizacja. Najwięcej punktów Leszno zdobyło w rozgrywkach piłki nożnej i lekkoatletyce. 

Tegoroczna czołówka wyglądała następująco:

I miejsce - PWSZ Tarnów

II miejsce - PWSZ Nysa

III miejsce - PWSZ Leszno. 

Serdecznie gratulujemy!