PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
01 sierpnia 2019

Wizyta studentów Instytutu Politechnicznego w Leszczyńskiej Fabryce Pomp

Wizyta studentów Instytutu Politechnicznego w Leszczyńskiej Fabryce Pomp

W dniu 22 maja 2019 roku studenci 4-go semestru Mechaniki i Budowy Maszyn odwiedzili Leszczyńską Fabrykę Pomp. Mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania Firmy, ale przede wszystkim zaznajomić się ze specjalistycznymi urządzeniami do badań wytrzymałościowych, legalizacji sprzętu pomiarowego i badań spektrometrycznych.

Studenci na oddziale obróbki wiórowej mieli możliwość zaobserwowania realizację procesów technologicznych przy zastosowaniu specjalistycznych tokarek, frezarek i wyważarek sterowanych numerycznie, jak również poznali charakterystyki techniczne tych maszyn.

Bardzo ciekawym doświadczeniem był proces technologiczny powstawania odlewu, który rozpoczyna się od produkcji rdzeni. Spektakularną okazją była obserwacja spustu ciekłego żeliwa z pieca topiącego, który pracuje w temperaturze 1550oC.

Zwiedzanie LFP przebiegało w sposób bardzo sprawny i profesjonalny. Personel w pełni zadbał o bezpieczeństwo, zaopatrując studentów na czas zwiedzania w odpowiednie kamizelki i kaski. Prezentowane maszyny, przyrządy i procesy zostały dokładnie omówione.
Nie zabrakło również kilku ciekawych i praktycznych informacji, a odpowiedzi na zadawane pytania były wyczerpujące.