PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
25 czerwca 2021

Słowo Rektora do Absolwentów

Słowo Rektora do Absolwentów

 

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci!

Zakończenie studiów dla każdego z Was jest wielkim osobistym osiągnięciem, które sprawia radość i satysfakcję także Waszym rodzicom, bliskim i przyjaciołom. Zamknęliście ważny etap w swoim życiu, osiągając ogromny sukces na drodze swej edukacji, dobiegając do upragnionej mety. Kiedy przekraczaliście progi naszej Uczelni, wydawała się ona odległa i trudna do wyobrażenia. Jednak dzięki swym uzdolnieniom, wytrwałości i optymistycznemu patrzeniu w przyszłość dotarliście do celu.  Każdy bieg jest wyzwaniem, które jednych przerasta, innych zaś przyozdabia laurem zwycięzców.

Dla mnie, jako rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Jana Amosa Kamieńskiego w Lesznie, jesteście Państwo podwójnymi zwycięzcami. Dobiegliście do mety, pomimo ogromnych przeciwności, jakie piętrzyła przed nami pandemia. Wszyscy profesorowie, wykładowcy i pracownicy naszej Uczelni, towarzyszący Wam podczas tych studiów, dumni są z Waszych osiągnięć i tego ostatniego sukcesu, jakim jest uzyskanie absolutorium.

Chcę zatem serdecznie pogratulować kończącym dziś naukę naszym 159 absolwentom z Instytutu Gospodarki i Zarządzania Przestrzenią, 36 z Instytutu Lingwistyki Stosowanej, 132 z Instytutu Pedagogicznego, 73 z Instytutu Politechnicznego i 52 z Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej. Wszyscy Państwo zasługujecie na wielkie uznanie, które należy się także Waszym rodzicom i bliskim. Dziękuję za to z całego serca, ciesząc się, że wspólnie pomogliśmy wspaniałym młodym ludziom spełnić ich marzenia.

Wszystkim 452 naszym absolwentom życzę dalszych sukcesów w dorosłym już życiu. Niechaj wzlatujący w niebo ptak z godła Uczelni, będzie znakiem prowadzącym Was w przyszłość. Tylko spojrzenie z wyżyn pozwala zobaczyć, jakie jeszcze drogi pozostają do przejścia i co trzeba zrobić, by osiągać kolejne cele. Jestem pewien, że wyznaczycie sobie najambitniejsze, a wiedza, kompetencje i umiejętności wyniesione z murów leszczyńskiej PWSZ pomogą je Wam realizować na ścieżkach zawodowej kariery. Niech spełnią się wszystkie Wasze szczytne plany, a pamięć o Uczelni pozostanie trwała więzią, która nigdy się nie zerwie.

 

dr Janusz Poła, prof. PWSZ

Rektor Państwowej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie