PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
30 marca 2021

Rekrutacja na Erasmusa - na pierwszy ogień praktyki na greckich wyspach!

Rekrutacja na Erasmusa - na pierwszy ogień praktyki na greckich wyspach!
Pierwszy krok "w stronę powrotu do normalnej skali wymiany".

 

Pandemia koronawirusa SARS-COV2 storpedowała wiele naszych planów w tym te dotyczące udziału w wymianie realizowanej w ramach Programu Erasmus+. Jednakże bazując na decyzji Kolegium Rektorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie z dnia 4 marca br., jak i bardzo efektywnej współpracy z grecką siecią White Olive Hotels pragniemy spróbować rozpocząć proces rekrutacji dla 12-15 mobilności SMP w ramach Programu Erasmus+ KA103 (wyjazd studenta w celu podjęcia praktyk) na okres letni 2021 r.

White Olive Hotels jest spółką największego polskiego touroperatora Rainbow Tours S.A. i posiada hotele na trzech greckich wyspach (Kreta, Rodos i Zakynthos). Dlatego też przy kooperacji z tak stabilnym podmiotem, a także w odpowiedzi na liczne sygnały od Państwa o chęci wyjazdu pragniemy rozpocząć proces rekrutacyjny. W chwili obecnej nie potrafimy dać Państwu 100% gwarancji, że mobilność dojdzie do skutku, ale wierzymy, że wzorem ubiegłego roku, gdzie w miesiącach letnich nastąpił spadek zakażeń, jak i ze wzrostem liczby osób zaszczepionych wyjazd będzie możliwy do finalizacji.  Ostateczna decyzja o wyjeździe zostanie podjęta przez Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w zgodzie z obowiązującymi w danym momencie rekomendacjami i przepisami prawa polskiego, greckiego, czy Narodowych Agencji Programów Erasmus+.

Jest to nasz pierwszy krok "w stronę powrotu do normalnej skali wymiany" w ramach Programu Erasmus+, dlatego też wspólnie z White Olive Hotels przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjne warunki obejmujące m.in.

  • Transport (samolot + transfer do hotelu),
  • Zakwaterowanie z wyżywieniem,
  • Stypendium ze środków Programu Erasmus+ (min. 550 EURO/miesiąc),
  • Możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia połączoną z poznaniem pięknych greckich wysp. 
Co należy zrobić?
  • do 15 marca br. osoby, które przeszły proces rekrutacji w poprzednich konkursach, a których mobilność nie odbyła się lub została przerwana z powodu pandemii koronawirusa powinny przesłać skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego   (Formularz zgłoszeniowy studenta_praktyki_Grecja_2021. doc)  na adres dwz@pwsz.edu.pl lub dostarczyć go osobiście do Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą (pokój 114 lub 115).
  • do 31 marca br. pozostałe osoby (które nie przeszły procesu rekrutacji) a powinny przesłać skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego   (Formularz zgłoszeniowy studenta_praktyki_Grecja_2021. doc)  na adres dwz@pwsz.edu.pl lub dostarczyć go osobiście do Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą (pokój 114 lub 115).

 


Jakie będą następne kroki?

W dniach 6-9 kwietnia br. za pośrednictwem platformy MS Teams odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z lektorem w języku angielskim.


Do 12 kwietnia br. wszyscy kandydaci otrzymają decyzję dotycząca kwalifikacji lub włączeniu na listę rezerwową lub odrzuceniu. Decyzja o kwalifikacji będzie podjęta w oparciu o m.in.


średnią ocen (min. 3,76)z dotychczasowego toku studiów,

oraz ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej.

Podpisanie umów stypendialnych planowane jest na maj 2021 r.


Wyjazdy planowane są w okresie od czerwca do października br. (minimalna długość wymagana przez White Olive Hotels to 90 dni).

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: dwz@pwsz.edu.pl

 
Pozdrawiamy i czekamy na Wasze zgłoszenia

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą

Pliki do pobrania