PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
11 czerwca 2021

REKRUTACJA WYSTARTOWAŁA

REKRUTACJA WYSTARTOWAŁA
Dziś ruszyła rekrutacja! Tak jak w ubiegłym roku odbywać się będzie on-line.

 

Na studia zapisać się można poprzez rejestrację w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. https://rekrutacja.pwsz.edu.pl/pl/

Oto nasza tegoroczna oferta: https://pwsz.edu.pl/Oferta_studiow,60238.html

W tym roku uruchomiliśmy Internetowe Biuro Rekrutacji, które mozna znaleźć w zakładce na dole strony głównej.  Będzie można tam otrzymać informacje o terminach rekrutacji, wymaganych dokumentach, instrukcje rejestracji w systemie rekrutacyjnym oraz informacje o przebiegu rekrutacji.

Dodatkowo, jeśli pojawią się pytania, na które odpowiedź nie znajduje się na stronie macie możliwość skorzystania z Czatu Rekrutacyjnego. Co tydzień będziemy informować o godzinach działalności czatu w danym tygodniu. W tym tygodniu są to godziny 10:00 - 11:00. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową a ikonka czatu sama się pojawi w prawym dolnym rogu.

Z okazji rozpoczęcia rekrutacji, JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. A. Komeńskiego w Lesznie dr Janusz Poła, prof. PWSZ skierował kilka słów do wszytskich Kandydatów. Zachęcamy do przeczytania listu.

 

Drodzy Kandydaci!

            Serdecznie zapraszam Was do podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Wyboru tego na pewno nie będziecie żałować, gdyż jest to uczelnia z wielu względów wyjątkowa, a więc nauka w niej także może stać się dla was niezwykłą życiową przygodą. Wynika to z kilku przyczyn, które sprawiają, że studiowanie u nas jest nie tylko korzystne dla rozwoju zawodowego, lecz także bezstresowe, przyjemne i sprawiające satysfakcję.

            Po pierwsze, prowadzone w leszczyńskiej PWSZ kierunki doskonale odpowiadają zapotrzebowaniom rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych uwarunkowań średniej wielkości miast i regionu Wielkopolski. Dla osób mieszkających w Lesznie i w jego okolicy daje to szanse zatrudnienia w pobliżu miejsca zamieszkania, a zatem rozwoju kariery zawodowej w znanym sobie środowisku, co w istotny sposób może ją ułatwić.

            Po drugie, kończąc studia licencjackie i magisterskie na naszej uczelni otrzymacie Państwo wykształcenie o profilu wybitnie praktycznym. Zajęcia prowadzą w niej bowiem w dużej mierze wykładowcy, którzy są czynni zawodowo w dziedzinach, których nauczają. Zapewnia to dobrą znajomość lokalnych firm i przedsiębiorców, wytwarzając silne więzi z otoczeniem biznesowym i społecznym. Z drugiej taki przekaz wiedzy i umiejętności powoduje, że nasi absolwenci już na starcie kariery zawodowej postrzegani są jako kompetentni i wykwalifikowani pracownicy, poszukiwani przez pracodawców.

            Po trzecie wreszcie, kameralny charakter naszej PWSZ powoduje, że nasi studenci nie są anonimowi, nie są numerami indeksu – profesorowie i wykładowcy znają ich najczęściej z imienia, a każdy traktowany jest indywidualnie. To wielka wartość nie być anonimowym studentem spośród tłumów koleżanek i kolegów, których prawie się nie zna, a stanowić część społeczności akademickiej, będącej gronem życzliwych osób, chętnych do wzajemnej pomocy. Uczyniło to naszą uczelnię miejscem przyjaznym do studiowania także dla wielu młodych ludzi z szerokiego świata, którzy właśnie u nas postanowili spełnić swe marzenie zdobycia polskiego dyplomu.

           Mam więc nadzieję, że spotkamy się niebawem osobiście w salach wykładowych i laboratoriach, gdy po wygaśnięciu pandemii zjawicie się w naszej uczelni jako jej studenci. Spodziewajcie się wówczas, że powitamy Was jak najżyczliwiej, z przekonaniem, że zdobyta w leszczyńskiej PWSZ  wiedza i umiejętności pomogą Wam w odniesieniu życiowego sukcesu.

 

 Z serdecznymi pozdrowieniami

 dr Janusz Poła, prof. PWSZ

Rektor Państwowej Szkoły Zawodowej im. Jana Komeńskiego w Lesznie