PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
04 czerwca 2020

Publikacja jubileuszowa

Publikacja jubileuszowa
„Bonum faustum fortunatumque 2009 – 2019”

 

15 czerwca 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J.A. Komeńskiego w Lesznie obchodziła jubileusz dwudziestolecia istnienia.

Z tej okazji, może nieco spóźniony, ukazał się album swym tytułem nawiązujący do wydawnictwa rocznicowego z 2009 roku. Łaciński tytuł, oznaczający tyle co „dobre, sprzyjające i pomyślne”, odnosi się do zwyczajowych życzeń dobrego roku akademickiego.

W nowej publikacji jubileuszowej podsumowany został przede wszystkim okres od 2009 do 2019 roku, choć w wielu miejscach znajdują się odniesienia także do wcześniejszej dekady. Ostatnie dziesięciolecie niemal w całości zbiegło się z okresem sprawowania funkcji rektora przez prof. dr. hab. Macieja Pietrzaka. Jego obszerny tekst wspomnieniowy zakreśla obszar dokonań, będących wspólnym dorobkiem pracowników i studentów.

Podobnie jak w pierwszym tomie „Bonum faustum fortunatumque” zasadniczą część książki stanowią teksty okolicznościowe, obszerny wypis z kroniki uczelnianej, wykazy pracowników i absolwentów PWSZ w Lesznie.

Album zawierający sporo treści merytorycznych, które dopełniono fotografiami, dostępny będzie już w środę 10 czerwca.