PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
17 listopada 2020

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STUDENTA w PWSZ w Lesznie

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STUDENTA w PWSZ w Lesznie
Drodzy Studenci, Drodzy „Żacy Komeńskiego”!


W imieniu władz rektorskich, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji i obsługi naszej Uczelni w Międzynarodowym Dniu Studenta życzymy Wam wiele sukcesów i pomyślności oraz realizacji marzeń i pasji. Życzymy Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali czas studiowania dla własnego rozwoju oraz odkrywania i doświadczania otaczającego świata. Życzymy Wam, byście poszukiwali, byli aktywni i niepokorni i nie zgadzali na proste, nie wymagające wysiłku rozwiązania, tylko bowiem w ten sposób przygotujecie się dobrze do wejścia po studiach w pełni dorosłe, zawodowe i społeczne życie.

Studiując w tych trudnych czasach pandemii zachowujcie ostrożność, bądźcie solidarni, dbajcie o siebie i innych.

dr Dorota Sipińska, prof. PWSZ

Prorektor ds. studentów i dydaktyki


Warto w tym miejscu wspomnieć o historii Międzynarodowego Dnia Studenta, bowiem obchodzimy go już od 70 lat! 28 października 1939 roku studenci Wydziału Medycyny praskiego Uniwersytetu Karola demonstrowali, by uczcić święto państwowe w Czechosłowacji. W czasie trwania demonstracji jeden z uczestniczących w niej studentów, Jan Opletal, został postrzelony i zmarł dwa tygodnie później. 15 listopada jego ciało miało zostać przetransportowane z Pragi do jego rodzinnego domu na Morawach.

Więcej na ten temat doczytacie, zaglądając do specjalnie przygotowanej na tą okoliczność zakładki "Dzień Studenta". Oprócz historii, znajdziecie tam wiele ciekawych i przydatnych informacji oraz autorski kalendarz do pobrania. Dla tych, którzy z powodu pandemii nie mieli jeszcze okazji spacerować po murach naszej uczelni, przygotowaliśmy również krótki, wirtualny spacer z przewodniczką.