PWSZ na Facebooku PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
22 czerwca 2022

II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej

II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W II Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej Sim_Challenge_202 2 w Opolu

 

W dniach 9-10.06.2022 roku na Uniwersytecie Opolskim odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej Sim_Challenge_2022. Nie mogło na nich zabraknąć przedstawicieli naszej uczelni, dlatego w czwartek - 9 czerwca - studenci pierwszego i drugiego roku pielęgniarstwa wraz z opiekunem - dr. Maciejem Góreckim, tuż po godzinie 6.00 wyruszyli z PKP w Lesznie, obierając kierunek "Opole". Podróż upłynęła w miłej atmosferze, a po przybyciu na miejsce studenci wzięli udział w oficjalnym rozpoczęciu zawodów, po którym, podobnie jak pozostałych 7 zespołów, podjęli rękawice i rozpoczęli rywalizację.

W salach centrum symulacji czekało na nich wiele wyzwań, m.in. opieka nad pacjentem paliatywnym, udzielenie pomocy dziecku z hiperglikemią w gabinecie POZ, a także izba przyjęć i spotkanie z „pijaną matką” 37. dniowego dziecka z infekcją kikuta pępowinowego. Wiele emocji przyniosło ostatnie zadanie, którym był swego rodzaju tor przeszkód, gdzie kolejne stacje to np. założenie wenflonu, wykonanie iniekcji domięśniowej, czy zatrzymanie krwawienia za pomocą opaski uciskowej. Każda z 5 symulacji była oceniana przez sędziów wg. tzw. checklisty (0/1). Nasi studenci godnie reprezentowali PWSZ w Lesznie.

Drugi dzień zawodów był dniem finałowym. Dwie najlepsze drużyny wzięły udział w konkurencji, która polegała na pomocy pacjentce onkologicznej. Niestety w tym gronie nie znaleźli się nasi studenci. Po zakończeniu finału, odbyło się wręczenie nagród, souvenir'ów oraz oficjalne zakończenie Sim_Challenge_2022. 

Były to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie zawody symulacji medycznej, w których brali udział nasi studenci. Sami, opuszczając Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego, mówili: "Do zobaczenia za rok!"

 

Studenci Koła Naukowego Medyk